ویروس کرونا و درب اتوماتیک

موضوعی که این مقاله به آن می پردازد رابطه ی درب اتوماتیک و کرونا است. مدتی است کمتر جایی صحبت از ویروس کرونا و مشکلات ایجاد شده آن نیست. و یکی از راه های انتقال این ویروس از طریق تماس با سطوح آلوده می باشد. البته مهمترین راه انتقال نیز همین هست. بنابراین همه جا مردم در حال ضد عفونی کردن سطوح پر استفاده هستند مثل دستگیره های درب، دگمه های آسانسور و غیره.

دستگیره های در یکی از کانون های اصلی انتقال ویروس است. چرا که در یک محل عمومی مانند فروشگاه هزاران بار در یک نقطه کانونی دستگیره دست های آلوده به ویروس تماس حاصل می کنند. بر اساس نظر کارشناسان ویروس کرونا از 4 ساعت تا 9 روز بر روی دستگیره ها باقی می ماند. طبیعتا امکان تمیز کردن دستگیره ها در هر بار رفت و آمد و هزاران بار در روز امکان ناپذیر است. در عین حال ضدعفونی کردن دستگیره ها از هر نقطه دیگر ساختمان مهم تر است. می توان گفت دستگیره های درب آلوده ترین نقطه ساختمان است. آیا درب اتوماتیک کرونا را می تواند مهار کنند؟

دستگیره درب اتوماتیک

اما راه حل چیست؟

یکی از راه حل های عملی در محل های عمومی استفاده از درب اتوماتیک است. در اتوماتیک نیاز به لمس شدن برای باز شدن ندارد. استفاده از آن چه در دوران کرونا چه بعد از آن یکی از راه های پرفایده و کم هزینه در سلامتی انسان هاست. حساب کنید چه تعداد از افراد در هر سال بر اثر بیماری های ویروسی چون آنفولانزا، سرماخوردگی و غیره مریض می شوند و نیاز به استراحت پیدا می کنند. و این موضوع چه مقدار هزینه اقتصادی ایجاد می کند؟ حتی بسیار افراد در هر سال جان خود را بر اثر آنفولانزا از دست می دهند. تماس با سطوح آلوده یکی از دلایل اصلی دچار شدن به بیماری های ویروسی است و دستگیره درب قطعا آلوده ترین نقطه ی ویروسی ساختمان به حساب می آید.

درب اتوماتیک و کرونا

کلید فرمان غیر لمسی

اما در برخی از انواع درب اتوماتیک که به جای چشم الکترونیکی با کلید فرمان باز میشوند چطور؟ به کار گیری نوعی کلید فرمان که به کلید های Touchless keypads معروف است جلوی تماس دست را می گیرد. این کلیدهای کنترل به نحوی کار می کند که با نزدیک نگه داشتن دست بر روی سنسور آن ها فرمان بازشو را به درب می دهند.

touchless keypad

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *